2015 MERSİN İNSAN KAYNAKLARI ve İSTİHDAM FUARI 

     5. Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı 17 18 KASIM 2015 tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında  “ BU FUARDA İŞ VAR” sloganı ile kapılarını açtı. Mersin Valiliği himayelerinde; Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen fuar organizasyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Özel Çağ Üniversitesi, Özel Toros Üniversitesi, Mersin Serbest Bölge İşleticisi AŞ, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde 3500 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşti

     2 gün süren etkinlikte 3 kamu kuruluşu, 75 özel sektör firma, 6 sivil toplum kuruluşu,4 üniversite Mersin Kongre ve Sergi Sarayında 88 kuruluş stand açtı. Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarında “ At Şu Adımı, Başarıya Giden Kariyer Patikaları” konularında seminerler gerçekleşmiştir.

      Stant açan firmalardan 1201 açık iş ilanı alınırken 475 kişi işe yerleştirilmiş ve 85 kişi de işbaşı eğitim programına katılım sağlamıştır.