2013 İSTİHDAM FUARI 

        3. Mersin İstihdam Fuarı 3-4 Ekim 2013 tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında “MERSİN’İN İŞİ DE VAR GÜCÜ DE”  sloganı ile kapılarını açtı. Mersin Valiliği himayelerinde; Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen fuar organizasyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği, Özel Çağ Üniversitesi, Özel Toros Üniversitesi işbirliğinde 3500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

       2 gün süren organizasyonda 11 kamu kuruluşu, 2 sivil toplum kuruluşu,43 özel sektör firması olarak toplam 56 firma MBB Kongre ve Sergi Sarayında stant açtı. İstihdam Fuar Organizasyonunda “İş Ararken motivasyonunu yüksek tut, Girişimcilik, İş dünyasında Ben de varım gibi seminerler verilirken Girişimci İnsan Kaynakları Derneği tarafından İş aramak da bir iştir konusunda tiyatro gösterisi yapıldı”

 

      Stant açan firmalardan 229 iş ilanı alınırken; etkinlik boyunca 1798 kişi iş başvurusu, 228 kişi de staj başvurusu yaptı. Organizasyon sonunda 20 kişinin staja başlarken, 54 kişi de işe yerleşti.